Acun Ilıcalı’nın kararı Survivor'ı karıştırdı

Talha Özmen yazdı: Acun Ilıcalı, Survivor programında yarışmacılara oyunun sonunda ödül olarak aileleri ile beraber vakit geçirme şansı tanıdı...


 

Acun Ilıcalı, Survivor programında yarışmacılara oyunun sonunda ödül olarak aileleri ile beraber vakit geçirme şansı tanıdı. Yarışmadan önce tüm yarışmacılar, aileleri ile üçer dakika zaman geçirdi. Yarışmayı kazanan oyuncular ise beraber yemek yeme şansına sahip oldu. Ancak Acun Ilıcalı’nın oyunu kaybeden mavi takımda bulunan Aleyna Kalaycıoğlu için gösterdiği ayrıcalık yarışmacılarının ailelerini birbirine düşürdü. Kırmızı takımda bulunan Ayşe Yüksel’in ailesi duruma tepki gösterdi. Kalaycıoğlu’nun annesinin attığı tweetlerle de konu sosyal medyada tartışmaya döndü.

“BU ÖDÜLÜ ÖLSEMDE VERECEĞİM”

Acun Ilıcalı, bu “ödülü” vermesindeki tek sebebin, Aleyna Kalaycıoğlu’nun kardeşi Cansu olduğunu belirterek, “Bundan 3 ay önce bana bir video geldi. Videoda Cansu var. Cansu o kadar tatlı, şeker bir kız. Videoda, ‘Cansu iletişim kuramıyor. Sizden bir isteği var. Cansu Dominik'e gelmek istiyor. Orada ablasını görmek ve ona sarılmak istiyor.’ diye söyleyince, sadece Cansu'yu getirsek, diğer yarışmacılara ve ailelerine haksızlık olacaktı. Bu sene ailelerin gelmesinin tek bir sebebi var Cansu. Ben Cansu gelsin diye aile ödülü yaptım bu sene. 'Gerekirse ödül yapıyoruz ve ben bu kızı üzemem ölsem de getiririm' dedim.” diye açıkladı.

ACUN ILICALI ÖZEL UÇAK KİRALADI

Acun Ilıcalı yaşanılan tartışmaları üzülerek karşıladığını belirtti. THY’den uçak kiralayarak yaptığı jest, ayrıca gündem konusu oldu. “Normalde aktarmalarla 35 saat süren bir yolculuk olacaktı. Özel uçak da okyanusu geçemediği için THY'den yolcu uçağı kiraladım ve tur düzenleyerek aileleri de getirdik.” diyen Ilıcalı, izleyenlerin takdirini kazandı.

GEÇMİŞTE YAPTIKLARINI HATIRLATTI

Acun Ilıcalı’nın engelli bir gencin dileğini yerine getirmesi daha önceden yaptığı yardım ve kampanyaları da akıllara getirdi. Pandemi döneminde başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına, Survivor’ın bir haftalık SMS gelirlerini bağışlayan Acun Ilıcalı, yine pandemide Ramazan Ayında 20 bin aileye Ramazan Kolisi yardımında bulunmuştu.

GENÇLERİ DE YAŞLILARI DA UNUTMADI

Pandemi döneminde sağlık koşullarından dolayı ziyaretlerin yapılamadığı Darülaceze’yi de unutmamış ve kuruma Ramazan Bayramı’nda çikolata göndermişti. Ilıcalı, ayrıca öğrenciler için de uzaktan eğitimlerinin devam edebilmesi için “Haydi Şimdi” isimli bir kampanya başlatmış ve öğrencilere dizüstü bilgisayarlar dağıtmıştı.

DEPREMZEDELERE 73 MİLYON TL

24 Ocak 2020’de Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik depremin ardından yaraların sarılması için de sahibi olduğu TV8 ekranında kampanya başlatan Acun Ilıcalı gece sonunda 73 Milyon lira toplamıştı. Acun’un o gece İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Bu paranın sadece depremzedeler için kullanılmasını rica ediyoruz” demesi de geceye damga vurmuştu.

DIŞİŞLERİ’NDE ACUN ETKİSİ

Acun Ilıcalı yurtiçinde yaptığı yardımlarla adından söz ettirse de, Dışişleri Bakanlığı’nın da yardım çağrısına karşılıksız kalmamıştı. 2020’nin Nisan ayında, pandemiden dolayı uçuşların iptal olması ile Karayipler’de mahsur kalan Türkler için kendisinin harekete geçtiğini, “Dışişleri’nden beni aradılar, öyle haberim oldu. Çözüm için beni devreye sokmak istiyorlar. Karayipler’de mahsur kalan vatandaşlarımız varmış. Onlara bir şekilde uçak yollamaya çalışacağım. Teknik bir problem olmazsa uçak yollayıp onları Türkiye’ye göndermek istiyorum” diyerek anlatmıştı.

ACUN’UN “SÜRPRİZİ VAR”

Acun Ilıcalı, sahibi olduğu dijital içerik platformu Exxen’de ‘Sürprizimiz var’ isimli program ile de başvuranların hayallerini gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz sene Oğuzhan Uğur’un, Youtube’da PİNÇ programına katılan Ilıcalı, “Kendi hayallerimi gerçekleştirdim, insanların da hayallerini gerçekleştirmesini istiyorum. Ben bir baba olarak olanağım bu, bunu yapabiliyorum. Ama benden çok daha fedakar babalar da vardır. Kızı için zor şartlarda ufacık hediyeleri götürüp mutlu eden babalar vardır. Ben de insanların hayallerini elimden geldiğince hayata geçirmeye çalışacağım.” diye konuştu.

ACUN ILICALI KİMDİR

Acun Ilıcalı, sunucu, girişimci, uluslararası yapımcı ve iş insanıdır. Ilıcalı, televizyon kanalları TV8 ve TV8,5'un sahibi, ABD, Meksika, Romanya, Macaristan, Brezilya, Kolombiya ve Yunanistan dâhil dünyadaki pek çok ülkede prodüksiyon şirketleri bulunan, dünyanın önde gelen televizyon kanallarına prodüksiyonlar yapan ve çalıştığı kanallara yayın stratejileri geliştiren Acun Medya Grubu'nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanı. Ayrıca, spor ve realitenin bir arada olduğu yarışma programı Exathlon'un format sahibidir. Hollanda kulübü Fortuna Sittard'ın sahibidir. 2021 yılında internet platformu olan Exxen'ni kurmuştur. Acun Medya bünyesindeki Exxen, açıldığı ilk üç günde 500 bin aboneyi geçmiştir.

2018 yılında haftalık eğlence ve ticaret dergisi Variety'nin seçtiği medya ve eğlence sektöründe dünyanın en etkili 500 iş insanı arasına girmiştir.

Acun Ilıcalı'nın medya sektörüne ek olarak; sağlık, kozmetik, dijital platformlar ve e-ticaret gibi sektörlerde de global çapta yatırımları bulunmaktadır. Ilıcalı, destek olduğu sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra kendi gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemde yer almıştır.

Talha Özmen

Odatv.com


45,273 Bu habere tepkiniz:
 

İLGİLİ HABERLER