Odatv'nin gözünden kaçmadı... Sabah'a reklam nereden akıyor

Sabah'a verilen reklamlar dikkat çekti... İşte reklamları veren şirketin yaşadıkları...


 

Koza İpek Holding'e 26 Ekim 2015'te, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi sonrası kayyum atandı.

Savcılık, Holding'in eski patronu Akın İpek hakkında başlatılan FETÖ soruşturması sonucunda şirkete kayyum atanmasını şu ifadelerle istemişti:

“Şüpheli Hamdi Akın İpek'in ortaklığı bulunan, Koza Holding A.Ş. ve bağlı bulunduğu diğer şirketlerin, himmet adı altında toplanmış paraları, altın üretiminden kazanmış gibi göstererek, farklı isimler adı altında kurdukları paravan şirketler adına, çalıştıkları bankalar üzerinden kara para akladıkları, bunları, liderliğini Fetullah Gülen'in yaptığı FETÖ/PDY terör örgütüne aktarılmasını sağladıkları…"

TMSF YÖNETİMİNDE: “ŞİRKETLERİMİZİ MİLLETİN EMANETİ OLARAK GÖRÜYOR…”

Kayyum atanan şirketler arasından Koza Altın İşletmeleri de vardı. Mahkemenin kararından bugüne farklı kayyum heyetlerinin atandığı şirket, faaliyetlerini sürdürüyor.

Ocak ayında yapılan açıklamada, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetiminde bulunan Koza Altın'ın, 2019 yılı kurumlar vergisi sıralamasında Türkiye 13'üncüsü olduğu belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, "Her zaman dediğimiz gibi, şirketlerimizi milletin emaneti olarak görüyor ve tabiri caizse gözümüz gibi bakıyoruz" dedi.

DİKKAT ÇEKEN REKLAM

“Milletin emaneti” olan Koza Altın İşletmeleri, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte verdiği reklamla dikkat çekiyor.

Ramazan’ın başladığı 13 Nisan’dan bu yana hükümete yakın Sabah gazetesinin birinci sayfasında Koza Altın İşletmeleri logosuyla imsakiye yayımlanıyor.

TMSF yönetimindeki şirketin bu reklam için Sabah’a ne kadar ödeme yapacağı bilinmiyor ancak, gazetenin birinci sayfasında hem Eminevim'im hem de Koza Altın’ın imsakiyesinin olması dikkat çekiyor. 

SEÇİMLERDEN SONRA HÜKÜMETE YAKIN MEDYANIN REKLAMI KESİLMİŞTİ

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Cumhur İttifakı birçok büyükşehir belediyesini kaybetmişti. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere büyükşehir belediyelerinden hükümete yakın gazetelere gönderilen reklamlar kesilmişti.

Reklamların kesilmesiyle birlikte Star ve Güneş gazetesi basılı yayınlarına son vermiş, başka hükümete yakın yayın organları da küçülmeye gitmişti.

Seçimlerden sonra belediyelerden kesilen reklamların yerini, “milletin emaneti” olan şirketlerden gelen reklamlar mı alacak? Bunun yanıtını zaman gösterecek…

Sami Menteş

Odatv.com


16,982 Bu habere tepkiniz:
 

İLGİLİ HABERLER